Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sekretariat@lokp.pl

34 327 32 29

Logo serwisu.

Liceum Ogólnokształcące

w Kamienicy Polskiej

Logo serwisu.

Aktualności

Z wizytą na Węgrzech - podsumowanie projektu w Kecskemet

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Z wizytą na Węgrzech - podsumowanie projektu w Kecskemet

Wyjazd był nie tylko okazją do wymiany doświadczeń z partnerami projektu, ale również stworzył możliwość zapoznania się z historią, kulturą oraz zabytkami miasta Kecskemet, jak również Budapesztu, który uczestnicy mieli możliwość zwiedzania. Dużą atrakcją podczas zwiedzania stolicy była wycieczka statkiem po Dunaju oraz zwiedzanie jednego z najstarszych i największych ogrodów zoologicznych na świecie.

Każdy dzień obfitował w wiele atrakcji. Warsztaty ekologiczne, wycieczki, rozgrywki sportowe, spotkania z władzami, wspólne posiłki, to tylko niektóre punkty programu przygotowanego przez naszych węgierskich partnerów projektu. Uczniowie odwiedzili m.in. Park Narodowy Kiskunság, w którym chroniona jest puszta, czyli roślinność trawiasta - stepowa porastająca Nizinę Węgierską. Dużo wrażeń dostarczyły pokazy ujeżdżania i tresury koni w wykonaniu pasterzy ubranych w tradycyjne stroje. Uczestnicy mieli również niepowtarzalną możliwość zwiedzania wojskowej bazy lotniczej zlokalizowanej w Kecskemet i zobaczenia z bliska samolotów używanych przez siły zbrojne Węgier w przeszłości i obecnie. Mieliśmy niepowtarzalną okazję zrobić sobie zdjęcie na tle szwedzkiego myśliwca Saab JAS 39 Gripen i obserwować jego loty ćwiczebne.

Uczniowie nie tylko sprawdzili swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim, ale również nawiązali kontakty z rówieśnikami szkół partnerskich z Bułgarii, Rumunii, Słowenii, Turcji i Węgier. Działania podejmowane przez uczestników w ramach projektu na pewno przyczyniły się do poszerzenia ich wiadomości z zakresu ochrony środowiska oraz wzmocniły świadomości ekologicznej. Udział w projekcie stworzył szansę wyjazdów do krajów partnerskich dla dużej grupy uczniów oraz nauczycieli naszego liceum, poznania innych stylów życia, kultury i obyczajów panujących w krajach partnerów, nawiązania nowych przyjaźni. Każde spotkanie partnerów z pewnością na długo pozostanie w pamięci jego uczestników i może zaowocować kontaktami prywatnymi w przyszłości.

Urszula Rajczyk

11

CZE

2014

1705

razy

czytano

422/473

lokp.pl

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Opinie klientów

Dziękujemy

Liceum w Kamienicy Polskiej

Logo serwisu.

Ukryj moduł.