Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sekretariat@lokp.pl

34 32 732 29

Logo serwisu.

Liceum Ogólnokształcące w Kamienicy Polskiej

Liceum Ogólnokształcące

w Kamienicy Polskiej

Logo serwisu.

Aktualności

Wizyta delegacji Liceum Ogólnokształcącego w Kamienicy Polskiej w Bułgarii

Wizyta delegacji Liceum Ogólnokształcącego w Kamienicy Polskiej w Bułgarii

Rozmiar tekstu

A

A

A

Działania podejmowane w ramach projektu mają na celu podniesienie świadomości ekologicznej wszystkich uczestników projektu, jak również są okazją sprawdzenia i doskonalenia własnych umiejętności posługiwania się językiem angielskim w autentycznych sytuacjach językowych. Bieżący rok szkolny jest już drugim rokiem realizacji projektu, a działania zaplanowane na ten okres związane są z takimi problemami jak: energia, woda i zanieczyszczenie środowiska w związku z transportem.

Gospodarze wizyty przygotowali dla nas ciekawy program, podczas którego mieliśmy okazję zwiedzić elektrownię wodną, zapoznać się z procesami badania wody i powietrza prowadzonymi w miejscowym laboratorium Regionalnego Inspektoratu Środowiska i Wody, obejrzeć prezentację multimedialną na temat bułgarskich parków narodowych oraz zwiedzić ogród botaniczny w Sofii, w którym zgromadzono wiele odmian roślin z różnych kontynentów.

 

Ciekawe i pouczające okazały się również warsztaty ekologiczne, w czasie których uczniowie wypełniali ankiety testujące ich świadomość ekologiczną oraz w międzynarodowych grupach tworzyli plakaty dotyczące zagrożeń środowiska i sposobów jego ochrony.

Wizyta w Bułgarii była również świetną lekcją geografii, umożliwiającą nam poznanie regionu Montany podczas wycieczek krajoznawczych. Mieliśmy okazję zobaczyć jedną z największych atrakcji turystycznych Bułgarii - skały Belogradchik, usytuowane na zachodnich stokach bałkańskich gór Stara Płanina. Zmiany klimatyczne i procesy erozyjne zachodzące tu przez miliony lat ukształtowały fantastyczne kamienne figury, z którymi związane są liczne legendy. Poszczególne skały mają swoje nazwy związane z ich kształtem –jest słoń, kobra, pies, goryl czy Adam i Ewa.

Zwiedziliśmy również jedną z najbardziej interesujących i największych bułgarskich jaskiń - Magura, położoną w pobliżu miasta Bielogradczik. Ściany pieczary pokryte są malunkami przedstawiającymi myśliwych i zwierzynę oraz sceny religijne i rozmaite symbole. Uważa się, że niektóre malowidła przedstawiają starożytny kalendarz, a jaskinia być może służyła jako sanktuarium. Miejsce to znane jest również z największego stalagmitu, którego wysokość wynosi 11 metrów, odkrytego w Bułgarii.Obecnie jaskinia Maura wykorzystywana jest jako miejsce do leżakowania i dojrzewania win w naturalnych warunkach.

Mieszkańcy Montany i okolic, mimo skromnych warunków życia, wyróżniają się wyjątkową gościnnością i radością bycia przejawiającą się w zamiłowaniu do śpiewu, tańca i dobrej zabawy. Uczniowie naszej partnerskiej szkoły w pierwszym dniu wizyty oraz podczas pożegnalnej kolacji zaprezentowali bogaty program artystyczny składający się między innymi z występu zespołu instrumentów dętych, tanecznego zespołu folklorystycznego oraz pokazu tańców nowoczesnych.Podczas spotkania ustalono plan działań na czas do następnej wizyty, która odbędzie się w marcu 2014 roku w Rumunii. Projekt zakończy się wizytą podsumowującą w kraju koordynatora, czyli na Węgrzech w czerwcu 2014 roku.

Urszula Rajczyk16

PAŹ

2013

1793

razy

czytano

486/517

lokp.pl

Galeria

Zdjęcie: Uroczystość ze szkoły

Uroczystość ze szkoły

Zdjęcie: Wycieczka klas

Wycieczka klas

Zdjęcie: Zdjęcie pod palmą

Zdjęcie pod palmą

Logo serwisu.
Logo: Logo serwisu.
Zdjęcie: Na szlaku

Na szlaku

Zdjęcie: Najlepsi

Najlepsi

Zdjęcie: Uroczystość

Uroczystość

Logo serwisu.
Zdjęcie: Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

Zdjęcie: Wycieczki

Wycieczki

Zdjęcie: Spotkanie z autorem

Spotkanie z autorem

Logo serwisu.
Zdjęcie: Transmisja na żywo - podsumowanie

Transmisja na żywo - podsumowanie

Zdjęcie: Transmisja na żywo - Proces "grupy Witolda"

Transmisja na żywo - Proces "grupy Witolda"

Zdjęcie: Transmisja na żywo - Pomnik we Wrocławiu autorstwa Jerzego Kaliny

Transmisja na żywo - Pomnik we Wrocławiu autorstwa Jerzego Kaliny

Zdjęcie: Transmisja na żywo

Transmisja na żywo

Zdjęcie: 1 marca - Narodowy dzień pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

1 marca - Narodowy dzień pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Zdjęcie: Wycieczka klasowa

Wycieczka klasowa

Zdjęcie: Budynek urzędu

Budynek urzędu

Zdjęcie: Wycieczka. Hotel Gołębiewski

Wycieczka. Hotel Gołębiewski

Logo serwisu.

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Opinie klientów

Dziękujemy

Liceum w Kamienicy Polskiej

Logo serwisu.

Liceum Ogólnokształcące w Kamienicy Polskiej