Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sekretariat@lokp.pl

34 327 32 29

Logo serwisu.

Liceum Ogólnokształcące

w Kamienicy Polskiej

Logo serwisu.

Aktualności

Nasi uczniowie z wizytą w firmie Prez-Met

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Nasi uczniowie z wizytą w firmie Prez-Met

W dniu 28 września młodzież naszego LO miała możliwość odwiedzenia lokalnej, rodzinnej, znanej i liczącej się na rynku światowym firmy Prez-Met w Romanowie. Ta polska firma istnieje od 1967 roku i obecnie jest liderem na rynku maszyn do tzw. stolarki otworowej, konstruując i tworząc od A do Z (czyli od pomysłu przez konstrukcję do montażu u klienta), czasem również opatentowując nie tylko pojedyncze maszyny, ale niemalże całe linie produkcyjne do produkcji profili okiennych. To wyjątkowo nowoczesna i innowacyjna firma, a stosowane w niej obecnie technologie odznaczają się najwyższą, światową jakością.
Uczniowie naszej szkoły dzięki uprzejmości pracowników firmy (swój cenny czas poświęcili nam panowie: Michał Otrębski, Fabian Kundzicz, Karol Iliew oraz Szymon Bąk- bardzo dziękujemy :)) mogli poznać historię firmy, sposób jej funkcjonowania oraz posłuchać o tym, jak to się dzieje, że z kawałka aluminiowej „szyny” w kilka minut może powstać okno. Mogliśmy obejrzeć ten arcyciekawy proces, w którym dzięki super- nowoczesnym maszynom zaprojektowanym właśnie w firmie Prez-Met po kilku minutach skomplikowanych operacji naszym oczom ukazał się produkt końcowy schodzący z linii produkcyjnej, czyli profil okienny. Wiemy już (sprawdziliśmy wszędzie, gdzie mogliśmy), że jakość profili okiennych produkowanych przez maszyny zaprojektowane w Romanowie jest zdecydowanie wyższa, niż większość pozostałych. ????
"To czego się człowiek uczy należy wdrażać w życie i wykorzystywać w praktyce. Nauka i wiedza umacnia wewnętrzną siłę każdego, daje moc i pewność..."- taki cytat widnieje w jednym z postów na facebookowej stronie firmy Prez-Met i trzeba się z tym zgodzić. Uczniowie byli pod wrażeniem tego, jak wygląda proces produkcyjny, ale przede wszystkim, z jaką niesamowitą wyobraźnią, pasją i zaangażowaniem potrafią współpracować ze sobą pracownicy tej firmy - ludzie z naszego środowiska, w większości pochodzący z okolic Kamienicy Polskiej.
Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem i bardzo dziękujemy panu Markowi Klimkowi, panu Michałowi Otrębskiemu oraz całemu zespołowi firmy za poświęcony czas, wspaniałą atmosferę podczas „wycieczki”, cierpliwość w upraszczaniu nam wszelkich zawiłości i... otrzymane upominki ????

18

PAŹ

2021

180

razy

czytano

100/469

lokp.pl

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Opinie klientów

Dziękujemy

Liceum w Kamienicy Polskiej

Logo serwisu.

Ukryj moduł.