Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sekretariat@lokp.pl

34 327 32 29

Logo serwisu.

Liceum Ogólnokształcące

w Kamienicy Polskiej

Logo serwisu.

Aktualności

Warsztaty twórcze pod okiem pisarki – pani Anny Cieplak

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Warsztaty twórcze pod okiem pisarki – pani Anny Cieplak

16 września 2019 roku w naszym Liceum odbyło się spotkanie ze współczesną pisarką – panią Anną Cieplak. Autorka kilku powieści m.in. „Lata powyżej zera”, „Lekki bagaż”, laureatka Nagrody Conrada i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza za powieść „Ma być czysto” gościła w murach naszej szkoły.

Na początku spotkania pani Anna opowiedziała nam o sobie, o inspiracjach i czynnikach wpływających na pracę pisarza. Następnie przeszliśmy do literackich zmagań. Pojawiła się zabawa dotycząca historii własnego imienia, tworzenie fabularnej postaci, symultaniczny zegar fabularny. W głowach uczniów pojawili się niezwykli bohaterowie; raper z Wrocławia, wykładowca z małego miasta, tancerka czy strażnik więzienny. Wymyślaliśmy wydarzenia, określaliśmy czas fabularny, zderzaliśmy postacie. W wielu z nas obudziła się wyobraźnia, cisi uczniowie nagle zabrali głos, zaskakiwali pomysłowością. Pani Cieplak pokazała nam kilka sposobów na rozpoczęcie pracy z pisarstwem. Okazało się, że nie trzeba być „orłem” z języka polskiego, by móc zacząć tworzyć, pisać, spełniać marzenia. Należy być otwartym, nie bać się pokazać swoich możliwości i talentu.

Zajęcia z pewnością pomogły nam się otworzyć, poczuć dziecięcą radość i wolność tworzenia. Niektórzy z nas odkryli drzemiący głęboko potencjał twórczy. To był świetnie wykorzystany czas. Cieszę się, że mieliśmy możliwość poznać tak wspaniałą osobę. Liczymy, że pani Ania jeszcze nas odwiedzi. Dziękujemy i zapraszamy.

 

Uczennica klasy drugiej:

Julia Najnigier

22

WRZ

2019

511

razy

czytano

189/447

lokp.pl

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Opinie klientów

Dziękujemy

Liceum w Kamienicy Polskiej

Logo serwisu.

Ukryj moduł.