Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sekretariat@lokp.pl

34 327 32 29

Logo serwisu.

Liceum Ogólnokształcące

w Kamienicy Polskiej

Logo serwisu.

Aktualności

Relacja z wizyty na Litwie

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Relacja z wizyty na Litwie

Dnia 8 października 2017r. polska delegacja w ramach programu Erasmus+ „ Innovative Generation” przyjechała do Moletai na Litwie. W skład grupy wchodziło dwoje nauczycieli: Maria Cwanek i Agnieszka Sławik oraz czworo uczniów: Patryk Filipiak, Jakub Sarna, Jakub Hofman i Jakub Miodek.

Przywitały nas rodziny u których mieszkaliśmy i nasza opiekunka Pani Rita wraz
z Panią Dyrektor .

Poniedziałek - 9 października. W szkole odbyły się zajęcia „Ice breaking activities” czyli przełamywanie lodów. Uczniowie z Litwy wraz z nauczycielami przygotowali dla nas różne zabawy, które zintegrowały nas z resztą uczestników z Litwy, Włoch, Hiszpanii i Belgii. Później wspólnie uczyliśmy się języka litewskiego. Następnie poszliśmy do szkolnej biblioteki, gdzie przedstawiliśmy  prezentacje  naszych krajów i szkół. Następnie uczestniczyliśmy w debacie „STEM is useful”. Po lunchu w szkolnej stołówce, podzieliliśmy się na dwie grupy i zwiedzaliśmy Moletai. Jedna grupa uczestniczyła w zajęciach interaktywnych 3D, a druga otrzymywała zadania polegające na odnalezieniu konkretnych miejsc i zrobieniu sobie w nich zdjęć. Wieczorem wyświetlano nasze zdjęcia z całego dnia.

Wtorek - 10 października. Rano omówiliśmy wspólne zajęcia i wyciągnęliśmy wnioski do dalszych działań. Potem udaliśmy się autokarem do Wilna. Zwiedzaliśmy laboratorium VGTU, gdzie podzieliśmy się na dwie grupy i mieliśmy zajęcia
w laboratoriach z fizyki i chemii. W południe poszliśmy zwiedzać Uniwersytet Wileński, zobaczyliśmy bibliotekę ,Kościół św. Jana i dzwonnice . Następnie udaliśmy się na obiad na Starym Mieście w restauracji „Forto dvaras”. Po obiedzie zwiedzaliśmy Stare Mias , Wieżę Gediminas, Katedrę oraz inne atrakcje turystyczne. Potem mieliśmy czas wolny, kupiliśmy pamiątki i wyjechaliśmy z Wilna.

Środa - 11 października.  Dzień zaczęliśmy od omówieniem poprzedniego dnia. Następnie warsztaty fizyczne pod tytułem „Macaroni Bridges” o mostach. Później mieliśmy zajęcia z biologii i chemii, mobilna aktywność laboratoryjna- izolacja DNA. Po zajęciach biologiczno-chemicznych zjedliśmy lunch w szkolnej stołówce. Później wróciliśmy do biblioteki i w czteroosobowych grupach  mieliśmy za zadanie stworzyć most przy pomocy makaronu i plasteliny, który miał wytrzymać jak największe obciążenie. Nasza drużyna obrała nazwę „Grzegorz Brzęczyszczykiewicz Team”, wymowa której stanowiła oczywiście duże wyzwanie dla pozostałych uczestników.

Czwartek - 12 października. Rano spod szkoły pojechaliśmy do Centrum Etnokosmologicznego Moleta . Po zajęciach pojechaliśmy na obiad do „Atlanta Technology and Business school”. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach: „Użycie energii alternatywnej: oświetlenie w laboratorium , zwiedzanie biopoweru”. Wkrótce potem odwiedziliśmy posiadłość Atlanta, w której oglądaliśmy wystawę sztuki. Zwiedziliśmy również miasto Anyksciai, po czym wzięliśmy udział w „Summer sledging” na Kalita Hill. Następnie pojechaliśmy do parku w Anyksciai,  gdzie spacerowaliśmy  a później wspięliśmy się na wieżę widokową z której podziwialiśmy przepiękny widok. Na koniec wycieczki pożegnaliśmy delegację z Hiszpanii.

Piątek - 13 października. Tego dnia pojechaliśmy do wsi rękodzieła. Na wielkiej sali, były już przygotowane dla nas przedmioty, dzięki którym robiliśmy piękne obrazki na wełnie czyli filcowaliśmy wełnę. Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy , jedna poszła robić kubki, wazony z gliny- świetnie się przy tym bawiąc,  a druga grupa robiła świeczki. Dzięki tym zabawom mogliśmy się świetnie zintegrować. Po tym poszliśmy na nogach do wsi rękodzieła na obiad. Po obiedzie przepłynęliśmy statkiem po jeziorze. Ostatni wieczór spędziliśmy w restauracji „Villa Kelmyne”. Byli tam wszyscy uczniowi, nauczyciele i nasze rodziny . Otrzymaliśmy Certyfikat . Wszyscy razem super się bawiliśmy, grała dobra muzyka i było smaczne jedzenie. Oglądaliśmy zdjęcia z całego tygodnia . Tańczyliśmy, rozmawialiśmy, była super atmosfera .

Sobota - 14 października. W dniu wyjazdu spotkaliśmy się pod szkołą z naszymi rodzinami, Panią Ritą i Panią Dyrektor. Gorąco nas pożegnali.

Wyjazd na Litwę był wspaniałą przygodą i na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Poznaliśmy nowy kraj, wspaniałych i gościnnych ludzi, serdecznych i szczerych przyjaciół z różnych krajów.

27

LIS

2017

879

razy

czytano

260/454

lokp.pl

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Opinie klientów

Dziękujemy

Liceum w Kamienicy Polskiej

Logo serwisu.

Ukryj moduł.