Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sekretariat@lokp.pl

34 327 32 29

Logo serwisu.

Liceum Ogólnokształcące

w Kamienicy Polskiej

Logo serwisu.

Aktualności

Czy naprawdę jesteśmy inni?

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Czy naprawdę jesteśmy inni?

W dniu 09.12.2015 roku w ramach realizacji zadań z programów wychowawczego
i profilaktyki szkoły na godzinie z wychowawcą w klasach I-III pedagog szkolny przeprowadziła w formie warsztatów zajęcia na temat - Czy naprawdę jesteśmy inni? dotyczące przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych.
Intencją podjętych działań było motywowanie uczniów do przełamywania barier lęku przed kontaktem z osobami niepełnosprawnymi, umożliwienie grupie odczuwania rzeczywistości przy zaburzaniu funkcjonowania poszczególnych zmysłów oraz zachęcanie do burzenia funkcjonujących w świadomości społecznej stereotypów dotyczących osób niepełnosprawnych. Poprzez indywidualne wykonywanie zadań w specjalnie przygotowanych rekwizytach oraz w wyjątkowej aranżacji pomieszczenia uczniowie mogli sprawdzić, jak reaguje ich organizm przy zastosowaniu różnych ograniczeń, przez moment dostrzec świat zewnętrzny oczami osób niepełnosprawnych.

Istotą zajęć nie było opanowanie przez uczniów teoretycznych zagadnień związanych z niepełnosprawnością, lecz próba przełamania barier i lęku między osobami pełnosprawnymi a niepełnosprawnymi.

Kolejnym aspektem było kształtowanie pozytywnej postawy w stosunku do osób niepełnosprawnych, co powinno stanowić punkt wyjścia do umiejętności inicjowania spontanicznego kontaktu ucznia z osobami niepełnosprawnymi. Zajęcia te, były nawiązaniem do wcześniej zrealizowanego spotkania licealistów z uczniami szkoły specjalnej w Częstochowie.

A.Prudzic

09

STY

2016

1197

razy

czytano

362/469

lokp.pl

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Opinie klientów

Dziękujemy

Liceum w Kamienicy Polskiej

Logo serwisu.

Ukryj moduł.