Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sekretariat@lokp.pl

34 327 32 29

Logo serwisu.

Liceum Ogólnokształcące

w Kamienicy Polskiej

Logo serwisu.

Aktualności

70 lat minęło...

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Pani dyrektor Liceum Iwona Choła w swym wystąpieniu podkreśliła, że szkoła zapewniała i nadal zapewnia wykształcenie i lepszy start życiowy nie tylko młodzieży z Kamienicy Polskiej, ale i okolicznych gmin, jest szkołą nowoczesną, dobrze wyposażoną, łączącą przeszłość z teraźniejszością, otwartą na innowacje, wolną od przemocy i zagrożeń cywilizacyjnych, przekazująca wartości takie jak: patriotyzm, szacunek, tolerancja, odpowiedzialność. Chlubą Liceum są absolwenci, wśród których są znakomici lekarze, farmaceuci, prawnicy, architekci, inżynierowie, ekonomiści, nauczyciele, ludzie pełniący odpowiedzialne funkcje samorządowe i społeczne. Pani dyrektor podziękowania skierowała pod adresem absolwentów, których dzieci kontynuują edukację w Liceum w Kamienicy Polskiej, powodując, tym, że szkoła nabiera wymiaru pokoleniowego.
Kolejne podziękowania zostały skierowane także pod adresem obecnych na uroczystości poprzednich dyrektorów, nauczycieli i wychowawców, którzy pracowali w Liceum i przez wiele lat tworzyli historię i tradycję tej szkoły, wpływali na jej  rozwój i pozytywny wizerunek w środowisku lokalnym i w powiecie.
Komitet organizacyjny obchodów 70-lecia Liceum ustanowił i  przyznał tytuł Honorowego Absolwenta 4 byłym uczniom, którzy w sposób znaczący wspierali Liceum przez wiele lat.
Tytuł Przyjaciela Liceum został przyznany instytucjom i sponsorom współpracującym i wspomagającym szkołę na co dzień. Wśród nagrodzonych znalazł się Starosta Powiatu Częstochowskiego Pan Andrzej Kwapisz, Zarząd Powiatu Częstochowskiego oraz Rada Powiatu.    
Na okoliczność jubileuszu została wydana monografia Liceum pt. Ocalić od zapomnienia, a młodzież pod kierunkiem Pani Magdaleny Gojowczyk i Pana Zbigniewa Łapaja przygotowała historię szkoły w postaci filmu niemego, dopełnioną występem zespołu muzycznego, w skład którego weszli także absolwenci.
Zjazd Absolwentów był znakomitą okazją do spotkań z bliskimi sobie ludźmi często po wielu latach i pozwolił, aby we wszystkich sercach nauczycieli, absolwentów i przyjaciół szkoły odżyły najpiękniejsze wspomnienia z niepowtarzalnej atmosfery, jakiej doświadczali w Liceum ,,Na Górce”.

I.CH.

10

CZE

2015

1290

razy

czytano

373/447

lokp.pl

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Opinie klientów

Dziękujemy

Liceum w Kamienicy Polskiej

Logo serwisu.

Ukryj moduł.