Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sekretariat@lokp.pl

34 327 32 29

Logo serwisu.

Liceum Ogólnokształcące

w Kamienicy Polskiej

Logo serwisu.

Aktualności

Sprawozdanie z wizyty w Turcji

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Sprawozdanie z wizyty w Turcji

Uczniowie z każdego państwa przedstawili rezultaty zaplanowanych i zrealizowanych zadań. Nauczyciele odpowiedzialni za realizację projektu omówili dalsze działania w ramach harmonogramu projektu.

Wyjazd był nie tylko okazją do wymiany doświadczeń z partnerami projektu ale również możliwością zapoznania się z historią, kulturą oraz zabytkami Istambułu, który jest największym miastem Turcji i jednym z największych miast świata.  Powierzchnia Istambułu (zwanego dawniej Konstantynopolem)wynosi ok. 1540 km². To prawie 15 milionowe miasto Cieśnina Bosfor dzieli na dwie części – europejską, będącą jedną z największych aglomeracji w Europie i azjatycką. Obydwie części połączone są ze sobą dwoma potężnymi mostami wiszącymi o długości ok. 1,6 km. Historia miasta sięga VII wieku p.n.e. Dawna stolica Cesarstwa Rzymskiego, Bizantyjskiego i Osmańskiego to przeszło 2600 lat żywej historii. Osobliwość tutejszej architektury to efekt połączenia mitycznych akcentów stylu orientalnego z nowoczesnymi wpływami europejskimi. Wszystko to czyni Stambuł prawdziwie bajkowym miastem.Wraz z przedstawicielami innych państw, reprezentanci naszego liceum zwiedzili najciekawsze miejsca Istambułu np.Meczet Hagia Sofia, Pałac Topkapi, podziemne cysterny na wodę z czasów bizantyjskich, oceanarium oraz odbyli rejs Cieśniną Bosfor.Uczestnicy wyjazdu mieli okazję również spróbować typowych tureckich potraw, obejrzeć występ grupy tańczącej regionalne tańce, czy też posłuchać muzyki tureckiej.

Należy podkreślić, iż gospodarze przyjęli nas bardzo gościnnie, stwarzając przyjazną atmosferę podczas całego pobytu. Uczniowie nie tylko mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności posługiwania się językiem angielskim ale również nawiązali kontakty z rówieśnikami z Turcji, które zaowocują kolejnymi spotkaniami grup przyjaciół w Polsce czy w Turcji. Szkoda, że wyjazd minął tak szybko ale na pewno niezapomniane wspomnienia pozostaną w naszej pamięci.

Kolejne spotkanie partnerów projektu w czerwcu, w Słowenii. Weźmie w nim udział 4 uczniów i 3 nauczycieli liceum.

27

KWI

2013

1843

razy

czytano

423/447

lokp.pl

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Opinie klientów

Dziękujemy

Liceum w Kamienicy Polskiej

Logo serwisu.

Ukryj moduł.