Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sekretariat@lokp.pl

34 327 32 29

Logo serwisu.

Liceum Ogólnokształcące

w Kamienicy Polskiej

Logo serwisu.

Aktualności

Wizyta zagranicznych gości w ramach projektu europejskiego

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wizyta zagranicznych gości w ramach projektu europejskiego

W dniach 8-12 października gościliśmy w naszej szkole 30 – osobową grupę nauczycieli i uczniów z pięciu krajów: Węgier, Bułgarii, Rumunii, Słowenii i Turcji. Była to pierwsza wizyta 2-letniego projektu, realizowanego w ramach akcji Comenius Partnerskie Projekty Szkół, o nazwie „The Planet in our hands”.

Podstawowymi celami projektu są edukacja ekologiczna, wzrost kompetencji komunikatywnej uczniów w posługiwaniu się językiem angielskim oraz rozwijanie umiejętności w zakresie korzystania z nowoczesnych środków komunikowania się. Cele te będą realizowane poprzez zaangażowanie uczniów w aktywne działania, we współpracy z rówieśnikami z krajów partnerskich. Działania podejmowane w ramach projektu odnoszą się do trzech aspektów ochrony środowiska: gospodarki odpadami, zużycia energii oraz zanieczyszczenia wody i powietrza.

Pierwszy dzień wizyty przeznaczony był na prezentacje wszystkich szkół oraz zajęcia integracyjne. W drugim dniu goście oraz grupa uczniów naszego liceum zwiedzili Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Sobuczynie oraz spotkali się z przedstawicielami władz naszego powiatu, w budynku Starostwa w Częstochowie. W kolejnych dniach odbyły się wycieczki do Krakowa, kopalni soli w Wieliczce oraz Muzeum w Oświęcimiu. Wizyta zakończyła się spotkaniem w Domu Kultury w Kamienicy Polskiej, w którym wzięli udział nasi goście, uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz przedstawiciele władz lokalnych. Spotkanie zostało uświetnione występem lokalnego zespołu folklorystycznego „Kamienica”.

Kolejne wizyty partnerskie, zaplanowane w okresie realizacji projektu, to wyjazdy do:
- Turcji; 15 -19 kwiecień 2013
- Słowenii; 3-7 czerwiec 2013
- Bułgarii; 7-11 październik 2013
- Rumunii; 3-7 marzec 2014
- Wegier; 2-7 czerwiec 2014
Mamy nadzieję, że realizacja projektu wpłynie na wzrost świadomości ekologicznej uczniów oraz całej społeczności lokalnej, jak również przyczyni się do zmiany naszych postaw w stosunku do środowiska lokalnego i globalnego.

19

PAŹ

2012

1690

razy

czytano

451/469

lokp.pl

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Logo serwisu.

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Opinie klientów

Dziękujemy

Liceum w Kamienicy Polskiej

Logo serwisu.

Ukryj moduł.